Հոկտեմբերի 7-ին Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ, որտեղ քննարկվեց եւ հավանության արժանացավ «Հայաստանի Հանրապետության 2011 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ  օրենքի նախագծի սեղմագիրը:
Հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը նշեց, որ 2011 թվականի պետական  բյուջեի նախագծի առանձնահատկությունն այն է, որ նախատեսվում է թեւակոխել կայուն զարգացման նոր փուլ եւ վերականգնել 2008 թվականի ցուցանիշները: Նախատեսվում է նաեւ գերազանցել 2009 թվականի հետճգնաժամային ցուցանիշները: Մասնավորապես որոշակի աճ է նախատեսվում արդյունաբերության ոլորտում :

On October 7 a sitting of RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs presided over by Gagik Minasyan, where the summary of RA draft law on 2011 State Budget of the Republic of Armenia was debated and approved.
The Chairman of the Committee Gagik Minasyan noted that the feature of the draft law of 2011 State Budget was that it was envisaged to turn into a new phase of stable development and to restore the indices of 2008. It is also envisioned to exceed the post-crisis indices. In particular, certain growth is envisioned in the sphere of industry.