Հոկտեմբերի 7-ին Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ, որտեղ քննարկվեց եւ հավանության արժանացավ «Հայաստանի Հանրապետության 2011 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ  օրենքի նախագծի սեղմագիրը:
Հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը նշեց, որ 2011 թվականի պետական  բյուջեի նախագծի առանձնահատկությունն այն է, որ նախատեսվում է թեւակոխել կայուն զարգացման նոր փուլ եւ վերականգնել 2008 թվականի ցուցանիշները: Նախատեսվում է նաեւ գերազանցել 2009 թվականի հետճգնաժամային ցուցանիշները: Մասնավորապես որոշակի աճ է նախատեսվում արդյունաբերության ոլորտում :

7 октября по инициативе Г.Минасяна состоялось заседание Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, на котором обсуждался и удостоился положительного заключения   проект закона “О Государственном бюджете РА на 2011 год”.
Особенностью нынешнего проекта бюджета председатель комиссии Г.Минасян считает вступление в новую фазу стабильного развития и восстановление показателей 2008 года. Предусматривается также превысить посткризисные показатели 2009 года. В частности, намечается определенный рост в сфере промышле нности.